Італійська поліція викрила підпільну майстерню фальшивих Пікассо і Рембрандтів

Італійська влада розкрила підпільну майстерню з виробництва фальшивих творів мистецтва. Зображення надано Carabinieri TPC (1)
Італійська влада розкрила підпільну майстерню з виробництва фальшивих творів мистецтва. Зображення надано Carabinieri TPC (1)
Італійська майстерню з виробництва фальшивих творів мистецтва / Фото: Carabinieri TPC

Італійські правоохоронці виявили секретну майстерню фальсифікаторів мистецтва у Римі, вилучивши 71 підроблену картину, які були приписані таким художникам, як Пабло Пікассо, Рембрандт ван Рейн і Каміль Піссарро. Розслідування провела спеціалізована команда Карабінерів із захисту культурної спадщини.

Це відкриття стало важливим проривом у справі, яку розслідувала прокуратура Риму. Підроблені картини, стилізовані під роботи відомих митців XIX—XX століття, продавали через платформи eBay і Catawiki. Серед імен, які використовували шахраї, були Дора Маар, Жан Кокто, Франсіс Пікабіа та Джакомо Балла.

Центральною фігурою схеми виявився місцевий реставратор, якого запідозрили у виготовленні фальшивих картин. Після отримання ордера на обшук поліція знайшла у його майстерні численні інструменти для створення підробок: трафарети, полотна, фарби, рами, а також фальшиві печатки неіснуючих галерей і документи з підробленими підписами художників. Вилучили також друкарську машинку і комп’ютер, які використовували для виготовлення фальшивих сертифікатів автентичності.

Італійська майстерня, яка робила підробки на Пікассо та Рембрандта

Зловмисник ретельно підробляв документи про походження творів: він змінював зображення справжніх картин в аукціонних каталогах, видаючи власні підробки за оригінали. В майстерні також знайшли картини, які ще перебували в процесі створення, що підтвердило їх недавнє виготовлення.

Наразі невідомо, як довго діяла шахрайська схема і скільки коштів вдалося отримати фальсифікатору. Поліція не розголошує, чи були у нього спільники. Окрім відомих митців, він підробляв роботи менш відомих художників, таких як Анна де Верт, Рене Сотен, Альбер Лебур, Роберто Борса і Сергій Поляков.

Вартість справжніх робіт Пікассо і Рембрандта може сягати мільйонів доларів, тоді як підробки менш відомих художників шахраї продавали за кілька тисяч, привертаючи менше уваги. Наприклад, у 2023 році картина бельгійської художниці Анни де Верт була продана за 47 тисяч доларів, а робота американського митця Вільяма Конгдона — за 80 тисяч доларів.