На Art Basel Paris, який відкрився для VIP гостей 16 жовтня, однією з головних сенсацій став стенд швейцарської галереї Hauser & Wirth, де було представлено рідкісний шедевр українського авангардиста Казимира Малевича.
Супрематична композиція Малевича датована 1915 роком, колись належала славнозвісному музею Стеделейк і має бездоганну історію походження. Повідомляється, що поява такого шедевру у Парижі не була анонсована заздалегідь, щоб стимулювати відвідувачів прийти особисто.
Галерея відмовилася розголошувати запитувану ціну картини, хоча зазначила, що вона була продана за 21,4 мільйона фунтів стерлінгів на аукціоні Sotheby’s в 2015 році, що на той час становило 33,76 мільйони доларів.
«Ми не включили цю роботу до жодного з наших попередніх анонсів, тому що хотіли підкреслити важливість безпосереднього переживання, коли стоїш перед таким вагомим твором у відносно інтимному середовищі», — зазначив Марк Пайо, президент Hauser & Wirth. За його словами, картину зарезервували, тобто хтось уже висловив бажання її придбати, але остаточне рішення ще не прийнято.
Hauser & Wirth також представили роботи інших дорогих художників, серед яких виділяється твір Філіпа Густана. Також вражає павук Луїзи Буржуа, прикріплений до стіни, з цінником у 20 мільйонів євро (21,75 мільйона доларів). Цікаво, що десять років тому цей твір продався за 33 мільйони євро (35,87 мільйона доларів), а тепер знову викликає активний інтерес.