Національна галерея в Лондоні заплатила вражаючу суму за роботу невідомого художника

Національна галерея Лондона Фото: countrylife.co.uk
Національна галерея Лондона 
Фото: countrylife.co.uk
Національна галерея Лондона
Фото: countrylife.co.uk

Лондонська Національна галерея придбала картину, яку намагалася отримати протягом десятиліть. Робота під назвою «Мадонна з Немовлям, святими Людовіком і Маргаритою»  (1500–1510) була куплена за $21,8 мільйонів — вражаюча сума як для твору анонімного автора.

Придбання було здійснено в результаті приватного продажу, організованого Sotheby’s, за фінансуванням американських друзів Національної галереї Лондона.

Ймовірно, картина походить із церкви в Генті, а її автором був француз або голландець. Композиція містить чимало деталей, нетипових для північного європейського мистецтва того часу — зокрема, вирізняється зображенням дракона.

Невідомий художник, Мадонна з немовлям та святими Людовиком і Маргаритою (близько 1510 р.)
Невідомий художник, “Мадонна з Немовлям, святими Людовіком і Маргаритою” (близько 1510 р.) Фото: nationalgallery.org.uk

«Це рідкісне й захопливе поповнення визначної колекції ранньонідерландського живопису Національної галереї», — зазначила Емма Капрон, кураторка, відповідальна за придбання. «Цей вівтар — робота талановитого й надзвичайно самобутнього художника, і я сподіваюся, що подальші дослідження та публічний показ твору допоможуть з часом розгадати цю загадку».

Картину буде представлено в постійній експозиції Національної галереї з 10 травня — ця дата збігається з відкриттям оновленого головного входу до музею.

На думку Marbeks, придбання Національною галереєю в Лондоні твору невідомого художника за понад $20 мільйонів — рідкісний і, можливо, безпрецедентний випадок на артринку. Ми не маємо прикладів, коли за роботу без усталеної атрибуції, що не належить жодному відомому колу чи майстерні, сплачують таку суму. Це свідчить про зміщення фокусу: не лише ім’я має значення, а й художня якість, історичний контекст і потенціал подальших відкриттів. Можливо, перед нами відкриття нового імені XVI століття.

Читайте: Найвідвідуваніші музеї світу