
Фото: Alamy Stock Photo.
Для нового фільму Веса Андерсона The Phoenician Scheme (Фінікійська схема) було використано оригінальні полотна Ренуара, Маґрітта, Рубенса та інших голландських майстрів XVII століття. Вони не просто прикрашають кадр, а стають частиною характерів, сюжету і навіть емоційної напруги стрічки. Картини доставляли зі Швейцарії, Берліна й Гамбурга, а на знімальному майданчику працювали куратори, реставратори та охоронці, щоб забезпечити безпеку кожного твору.
Щоб колекція головного героя виглядала переконливо, Андерсон запросив куратора Джаспера Шарпа — колишнього співробітника Фонду Пеґґі Ґуґґенгайм у Венеції та очільника програми сучасного мистецтва у Віденському Музеї історії мистецтв. Саме він підібрав і забезпечив доставку справжніх картин до фільму.
У центрі сюжету — ділок Зса-Зса Корда (Бенісіо дель Торо), який після шостої авіакатастрофи вирішує передати спадок своїй доньці — послушниці Лізль. Його розкішна вілла — це справжня галерея: над ліжком Лізль висить картина Ренуара «Дитина, що сидить у синій сукні» (1889), що колись належала актрисі Ґреті Ґарбо; поруч — Екватор (1942) Рене Маґрітта з метафізичними птахами й яйцем; а також натюрморти фламандських художників. Як каже головний герой фільму: «Ніколи не купуй хороші картини. Купуй шедеври».

Фото: Fine Art Images / Heritage Images, Getty Images.
Чому Андерсон вирішив використати саме оригінали, а не копії? За словами Шарпа, відповідь прийшла вже на другий день зйомок. Як тільки Ренуар прибув на майданчик, атмосфера миттєво змінилася. Уся команда, включно з акторами, відчула енергетику справжнього мистецтва.
В одній зі сцен актор Бенісіо дель Торо, побачивши картину Ренуара, навіть розгубився і почав розпитувати, як вона потрапила у фільм.
«Мистецтво не грає роль. Воно просто є. І це відчувається», — зазначив Шарп. Андерсон додав: «Глядач бачить, коли перед ним справжнє. Це відчувається у фільмі на рівні інтуїції».
У фільмі знялися одразу кілька зірок світового кіно: Бенісіо дель Торо, Скарлетт Йоганссон, Бенедикт Камбербетч, Том Генкс, Майкл Сера, Віллем Дефо та Браян Кренстон.
Фінікійська схема вийде у прокат у Великій Британії 23 травня, у США — 30 травня.