Париж перехопив у Лондона статус одного з провідних світових арт-центрів

Робота Джеффа Кунса, Священне серце пурпуровий золотий
Робота Джеффа Кунса «Священне серце (пурпуровий/золотий)» / Фото: nytimes.com

18 жовтня в Парижі стартує ярмарок Art Basel. До її відкриття на офіційному сайті заходу вийшов матеріал, у якому троє арт-професіоналів розмірковують про стан французького ринку мистецтва.

За обсягами продажів Париж є четвертим у світі, і на нього припадає майже половина всіх угод з мистецтвом у Європі. Ромен Шене, співзасновник High Art, зазначає, що французький арт-ринок процвітає. «І справа не лише у ярмарках, — каже він. — Поява нових галерей, зокрема великих міжнародних гравців, ще більше посилює привабливість столиці». Водночас він наголошує, що зростання ринкової інфраструктури та економічний успіх не завжди йдуть поруч: при уповільненні темпів розвитку не можна зупинятися, потрібно готувати ґрунт на майбутнє.

Про те, що вихід Великої Британії з ЄС (Brexit) сприяв французькому арт-ринку, говорить Лоран Дрейфус, незалежний арт-консультант та куратор. Це призвело до того, що у Парижі з’явилися штаб-квартири таких галерей-гігантів, як David Zwirner та Hauser & Wirth. Дрейфус підкреслює, що останнім часом Париж дійсно перехопив у Лондона статус одного з провідних світових арт-центрів.

«У 2013–2014 роках Париж не мав такої сильної репутації у сфері мистецтва порівняно з іншими містами, такими як Нью-Йорк, Лондон чи Берлін, — каже Беттіна Вольфарт, журналістка Frankfurter Allgemeine Zeitung. — Присутність Art Basel слугує додатковим магнітом: художники, галеристи, музейні працівники, колекціонери та експерти з’їжджаються до столиці, тоді як аукціонні будинки організовують тут свої найкращі торги, приурочені до ярмарку».

Читайте: Організатори ярмарку «Paris+» змінюють назву