Північна експансія: Bonhams купує скандинавський аукціонний будинок Bukowskis

Північна експансія: Bonhams купує скандинавський аукціонний будинок Bukowskis
Флагманське приміщення Bukowskis у парку Berzelii у Стокгольмі. Фото надано Bonhams і Bukowskis

Британський аукціонний будинок Bonhams придбав провідну скандинавську компанію Bukowskis, прагнучи ще більше посилити присутність аукціонного будинку зі штаб-квартирою в Лондоні у континентальній Європі.

Шведська фірма Bukowskis, заснована в 1870 році, має штаб-квартиру в Стокгольмі, торгові зали у столиці Швеції, а також офіси у трьох інших містах Північної Європи. У неї дев’ять спеціалізованих відділів та 100 співробітників на чолі з виконавчим директором Луїзою Арен.

Фінансові умови придбання не розголошуються, але оборот Bukowskis у 2021 році склав 21,7 млн. доларів. Bonhams планує вперше розкрити свій власний обіг наприкінці цього місяця. За інформацією ЗМІ, у 2021 це близько 800 мільйонів доларів.


Bonhams було придбано британською приватною інвестиційною компанією Epiris у вересні 2018 року. У компанії працює понад 650 співробітників та управляє вісьмома торговими залами по всьому світу, у тому числі два в Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Гонконгу та Сіднеї, а також 37 офісів на всіх континентах. У прес-релізі фірми йдеться: «Придбання є частиною давньої стратегії щодо розширення позицій Bonhams як глобального гравця».

Ще одне аукціонне придбання відбулося у квітні минулого року, коли Bonhams придбав The Market, платформу онлайн-аукціонів, що працює у Великобританії, Європі та США та спеціалізується на класичних та колекційних автомобілях та мотоциклах. У вересні він також відкрив свій перший торговий зал у Парижі.

Багато аукціонних будинків, у тому числі Bukowskis, орієнтуються на ринок середнього рівня та не є прямими конкурентами двох гігантів Sotheby’s та Christie’s. Основний ринок, можливо, не є джерелом гучного рекордного продажу, але, за словами інсайдерів галузі, він є основною частиною ринку зі «здоровим» прибутком. Згідно зі звітом Artprice, близько 90 відсотків сучасних творів мистецтва, проданих у 2021 році, коштували менше ніж 20 000 доларів.

Bukowskis збереже власний бренд після придбання, а Луїза Арен залишиться виконавчим директором. Два аукціонні будинки обговорять, як працюватимуть разом у майбутньому. «Bukowskis став лідером галузі цифрової трансформації. Завдяки глобальному охопленню Bonhams ми можемо ще більше зміцнити свої позиції як провідний аукціонний будинок у скандинавському регіоні», — йдеться у заяві Луїзи Арен.