Картина Баскія стала найдорожчою серед його робіт на папері

Жан-Мішеля Баскія, "Без назви", 1982 / Фото: Christe's
Картина Жан-Мішеля Баскія, без назви, 1982
Жан-Мішель Баскія, “Без назви”, 1982 / Фото: Christe’s

Безіменна робота на папері Жана-Мішеля Баскія, створена у 1982 році, стала топ-лотом аукціону Christie’s, що відбувся 21 листопада в Нью-Йорку. Продаж за $22,9 мільйона (включно з комісією) зробив цей малюнок найдорожчою роботою художника на папері, проданою на аукціоні.

Цей твір американського художника також має історичне значення, адже його зображення було використане у некролозі Баскія в The New York Times після його передчасної смерті у 1988 році. Це підкреслює його символічну вагу не лише в контексті творчості Баскія, але й у культурній історії загалом.

Безіменна робота, виконана акрилом і олійними пастелями на папері, вважається одним із його найбільш виразних і потужних творів. У 1982 році, який став для Баскія переломним моментом у кар’єрі, ця робота відображає стиль та тематику, що принесли йому славу. Малюнок, який зображує скелетоподібну фігуру, поєднує елементи примітивізму та вплив графіті, створюючи сильний емоційний заряд і символізуючи боротьбу за свободу та самовираження.

Робота була створена в період, коли Баскія співпрацював із галереєю Анніни Нозей у Нью-Йорку. Саме там він працював у студії в підвалі, де в швидкому темпі створював свої малюнки й картини. У 1982 році його твори вперше були представлені на персональних виставках у галереях Нозей у Нью-Йорку, Гагосян у Лос-Анджелесі та  Бруно Бішофбергер у Цюриху. Цей рік також ознаменувався участю Баскія у Documenta 7 у Касселі, що підтвердило його статус молодої зірки артсцени.