Шедеври в апартаментах. Арт-тревел по приватних колекціях – #2

Шедеври в апартаментах. Арт-тревел по приватних колекціях – #2

Сайт про новини арт-ринку Marbeks продовжує рубрику «Art at Home». В другій публікації можна побачити десять помешкань, в яких знайшли своє місце шедеври світових митців. Роботи Пікассо, Ротко, Баскії, Ліхтенштейна стали трендом серед багатих колекціонерів.

Родзинкою цієї публікації є апартаменти британського мільярдера українського походження Леоніда Блаватніка. Як виявилося саме він став власником у 2010 році роботи Пікассо за $106 мільйонів. Про це стало відомо Marbeks під час підготовки метеріалу до другої публікації. Інформація про покупця і по сьогоднішній час залишається закритою на аукціоні Christie’s, де була продана картина.

***

Будинок американської бізнесвумен і філантропа Емілії Фішер Ландау, у Нью-Йорку. У вітальній над каміном висить полотно Пабло Пікассо «Femme a la Montre», 1932. Родина Емілії Ландау займається бізнесом з нерухомості. Сама Емілія є головним донором «Музею американського мистецтва Вітні». Нещодавно вона подарувала музею 367 робіт зі своєї колекції. У подарунок входять роботи Джонса, Твомблі, Руші, Уорхола, Пікассо та інших не менш відомих авторів.

***

Будинок бізнесменів і колекціонерів Джуліана та Джозі Робертсон, Централ парк, Нью-Йорк. У вітальні висить робота Річарда Дібенкорна, із серії «Ocean Park». Дружина Джозі померла кілька років тому, на її честь бізнесмен назвав «Плазу в Лінкольн-центрі». Джуліан є засновником одного з перших найуспішніших хедж-фондів Tiger Management. Відомо, що колекціонер пообіцяв свою колекцію Auckland Art Gallery у Новій Зеландії, де він володіє кількома курортами. В колекції є також роботи Сезана, Гогена, Далі і Матіса.

***

Будинок колекціонера і філентропа Агнес Гунд у Нью-Йорку.  У їдальні висить робота Роя Ліхтеншетейна «Masterpiece», 1962 року. Агнес Гунд є заслуженим президентом та довіреною особою Музею сучасного мистецтва (MoMA). Відомо, що у 2017 році Гунд продала зі своєї колекції картину Роя Ліхтенштейна на суму 150 мільйонів доларів, щоб започаткувати фонд «Мистецтво за справедливість», який надаватиме гранти організаціям, що працюють над реформою кримінального судочинства. Покупцем картини Ліхтенштейна був фінансист і колекціонер Стівен А. Коен.

***

Апартаменти на П’ятій авеню у Нью-Йорку. На стіні висить абстракція Марка Ротко, 1959 року, праворуч на столі робота Олександра Колдера 1967 року. Власники апартаментів та картини не розголошуються. 

***

Будинок фінансиста Джорджа Вайса у Нью-Йорку. На стінах можна побачити декілька робіт російського художника-імпресіоніста Олексія фон Явленського та пластику швейцарського художника Альберто Джакометті. На першій світлині «Mädchen mit Zopf» Олексій фон Явленський, «Bust with Large Eyes (Diego),» 1957 Альберто Джакометті. На другій світлині фрагмент твору Клода Моне, робота Пабло Пікассо «Mousquetaire a la pipe», скульптура Джакометті (перша світлина), та Олексій фон Явленський «Portrait Von Andreas», 1910.

***

Будинок колекціонера Джозефа Едельмана у Нью-Йорку. На стіні почесне місце займає робота Марка Ротко «Untitled», 1969 року. Едельман є інвестором та засновником біотехнологічної компанії «Perceptive Advisors» в його колекції також є твори Джоан Мітчелл, Едварда Хоппера, та Франца Кляйна.

***

Будинок бельгійського арт-дилера і галериста Крістофера Ван де Веге, Нью-Йорк; На стіні висить картина Жана Мішеля-Баскії «Untitled» (1982) та портрет пензля Тінторетто «Кардинала Маркантоні да Мули (1562–3).  Крістофер Ван де Ваге займається продажами післявоєнного мистецтва Америки і Європи. В його галереї у Нью-Йорку можна побачити роботи найзнаковіших авторів ХХ століття.

***

Будинок бізнесмена філантропа Тома Вайзера на острові Мауї (США). На стіні висять дві роботи Франка Стелли. Том Вайзер американський банкір, інвестор в IT технології в Кремнієвій долині, протягом багатьох років активно допомагає SFMoMA та MoMA, зі своєї колекції пообіцяв ряд робіт музею у Сан-Франциско.

***

Будинок супермоделі і бізнесвумен Елль Макферсон у Флориді. У вітальні знаходяться роботи Енді Уорхола, Річарда Принса та робота великого розміру Жан-Мішеля Баскії. Елль Макферсон є завзятим колекціонером, в її зібранні є найвідоміші представники мистецтва другої половини ХХ – ХХІ століття. Найбільше їй до вподоби поп-арт. 

***

Будинок британського мільярдера українського походження Леоніда Блаватніка в Лондоні. На стіні висить одна із найдорожчих робіт Пабло Пікассо «Оголена, на тлі бюста і зеленого листя», 1932 року. Блаватнік придбав її у травні 2010 року за $ 106, 5 млн. Тим самим встановив зразу декілька цінових рекордів. Це перша найдорожча робота, яка коли-небуть була продана на аукціоні за всю історію і перша рекордна вартість, яка перевищила $100 млн серед робіт Пікассо на відкритих торгах. Також біля вікна зайняла своє поважне місце «Маленька танцівниця» Едгарда Дега.

Леонід Блаватнік відомий як щедрий благодійник і меценат. У 2011 р виділив £ 260 млн на будівництво нової галереї музею Tate Modern у Лондоні. Внесок був «майже безпрецедентним» в історії найбільшого центру сучасного мистецтва Великобританії. У 2017 році галерея Tate Modern перейменувала нову будівлю на честь мільярдера.

Переглядайте також:

Шедеври в апартаментах. Арт-тревел по приватних колекціях – #1