Zimmerli Art Museum у Нью-Джерсі представив виставку українського мистецтва

Zimmerli Art Museum у Нью-Джерсі представив виставку українського мистецтва
Фото: Abramovych Foundation

6 листопада у музеї Zimmerli Art у Нью-Джерсі, США, відкрилася виставка «Painting in Excess: Kyiv’s Art Revival, 1985-1993 (Живопис через край. Пожвавлення художнього життя у Києві, 1985-1993)». Експозиція присвячена мистецтву часів розбудови та перших років Незалежності України.

Саме ці роки серйозно вплинули на становлення сучасного українського мистецтва та вивели його на глобальний рівень.

«Цю виставку багато в чому побудовано на матеріалі моєї дисертації, яка була присвячена мистецтву української перебудови. Тому для мене це досить персональний проект, про який я мріяла ще з тих часів, коли працювала у музеї Zimmerli як аспірантка факультету мистецтв університету Ратгерс», – розповідає куратор виставки, доктор мистецтвознавства Олена Мартинюк.

Експозиція включає роботи з колекції Нортона та Ненсі Додж, що зберігаються в Zimmerli, та картини з відомих українських колекцій. Гості музею зможуть познайомитися з творами Олександра Ройтбурда, Тіберія Сільваші, Арсена Савадова, Алли Горської, Флоріана Юр’єва, Олександра Дубовика, Валерія Ламаха, Григорія Гавриленка та багатьох інших авторів. Зокрема, на виставці представлено монументальну чотириметрову роботу Георгія Сенченка «Сакральний пейзаж Пітера Брейгеля» (1988).

Підтримку івенту надали Abramovych Foundation та Tymofieiev Foundation.

Радник директора Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України Ігор Абрамович зазначає, що українська культурна спадщина формує імідж країни та її сприйняття у світі, а тому виставка виконує, окрім естетичної, не менш важливу міжнародну місію.

«У роботах художників відображаються особливості часу, коли вони створюються. А якщо мова про перехідний період, часу трансформацій – це вдвічі цікавіше. Світова культурна спільнота знайома з українським мистецтвом епізодично і фрагментарно, а нам є що показати і про що розповісти. Це стратегічно важливо для кожної країни – просувати своє мистецтво у світі», – каже Ігор Абрамович.

Засновник Tymofieiev Foundation та венчурного інвестиційного фонду Adventures Lab Руслан Тимофєєв наголошує, що експозиція виставки відображає важливий етап становлення українського мистецтва періоду незалежності.

«Експозиція виставки має велике значення. Картини, представлені тут, відображають важливий етап становлення сучасного українського мистецтва на стику епох, вони дають можливість дізнатися більше про настрої авторів та суспільства на той період. Ці роботи ознаменували початок глобалізації українського мистецтва, його вихід на світовий ринок», – вважає Руслан Тимофєєв.

Експозиція демонструватиметься у музеї Zimmerli Art до 13 березня.