Апеляційний суд другого округу США виніс рішення на користь фотографа – портретиста знаменитостей Лінн Голдсміт, чиї знімки використовував для серії своїх робіт Енді Уорхол.
Мова йде про знімки співака Прінса Роджерса Нельсона, які Голдсміт зробила в 1981 році на замовлення видання Newsweek. Знімки тоді так і не були надруковані, а через три роки, в 1984 році, Лінн Голдсміт продала їх виданню Vanity Fair. Через якийсь час редакція Vanity Fair замовила у Енді Уорхола портрет Прінса на основі фотографій Голдсміт. Так з’явилася серія з 16 шовкографій в впізнаваній поп-арт-манері Уорхола.
Як заявляє зараз Голдсміт, вона не знала про існування серії аж до 2016 року, коли в зв’язку зі смертю Прінса в Vanity Fair був опублікований один з портретів Уорхола без будь-яких згадок автора оригінального фотознімку, тобто її самої.
Фонд Енді Уорхола вирішив діяти на випередження і в 2017 звернувся до суду з проханням визнати серію портретів Прінса від Уорхола, що не порушує права Голдсміт. Фотограф незабаром подала у відповідь позов. У 2019 Федеральний окружний суд Південного округу Нью-Йорка вирішив, що з боку Уорхола це було дозволене сумлінне використання, що не порушує авторських прав Голдсміт. Однак розглядав її апеляцію суддя Джерард Лінч, який став на сторону Лінн Голдсміт.
Серія портретів Уорхола була визнана в цілому аналогічною до фотографій Голдсміт з правової точки зору. На думку судді, портрети Уорхола недостатньо трансформували оригінальний знімок. Для того щоб вважати нову роботу оригінальною, «вона повинна бути чимось більшим, ніж простим накладенням стилю іншого художника на початкову роботу».
Після рішення суду Лінн Голдсміт наголосила, що боролася не тільки за себе, але й за права всіх фотографів і художників, які заробляють на хліб продажем прав на свої твори і, які можуть самі вирішувати, чи давати право на використання їхніх робіт кому-небудь ще. Фонд Енді Уорхола незадоволений рішенням суду і має намір подати зустрічну апеляцію.