Рекордна відвідуваність і хороші продажі на Корейському міжнародному арт-ярмарку (KIAF), який нещодавно завершився у Сеулі, всиляє великі надії у місцевих арт-гравців, що південнокорейська столиця може стане наступним центром мистецтва в Азії на тлі політичної невизначеності, що нависла над майбутнім Гонконгу.
П’ятиденний ярмарок KIAF, який завершився в неділю 17 жовтня, відвідало в цілому 88 000 людей, що на 7 відсотків більше в порівнянні з останнім фізичним відкриттям в 2019 році. За інформацією організаторів, в ході ярмарку було продано творів мистецтва на загальну суму $ 55 млн, причому тільки в перший день VIP-відкриття було реалізовано мистецтва на $ 29,7 млн.
Більшість стендів на KIAF були представлені місцевими галереями з Сеула. Також на ярмарку були і міжнародні гіганти, такі як Pace Gallery, Lehmann Maupin, Perrotin і Gladstone Gallery, деякі з них вже мають свої філії в Сеулі. Загалом всі учасники заявили про успішні продажі цього року, а у деякий галерей вони були в двічі більшими ніж у минулих роках.
Як зазначили учасники й організатори KIAF, ярмарок пройшов успішніше ніж вони очікували. Переважна кількість покупців, були колекціонерами молодого покоління, яким батьки прививали з малечку любов до мистецтва і навіть заохочували й допомагали їм створювати з юних літ свої власні колекції. Приблизно половина людей з цього нового покоління вчилися за кордоном.
Успіх KIAF відповідає зростаючому інтересу представників міжнародного арт-ринку до Сеулу. У цьому місяці австрійська галерея Thaddaeus Ropac також відкриває свою галерею в Сеулі з персональною виставкою нових робіт німецького художника Георга Базеліца, тим самим поповнить список західних галерей, які вже працюють в столиці Південної Кореї. Такі тенденції також сприяли плідній співпраці KIAF з лондонським ярмарком Frieze, який дебютує в наступному році під назвою Frieze Seoul.
Віце-президент місцевої галереї Kukje Gallery, Бо Ен Сон, сказала виданню Artnet News, що, на її думку, Сеул має всі необхідні умови, щоб відібрати статус у Гонконгу, і стати новим центром мистецтва Азії: «Насправді, Сеул, можливо, навіть більше підходить для цього ніж Гонконг», – сказала вона. «Наша інфраструктура, що включає галереї, музеї та бієнале, а також постійне зростаюче коло корейських клієнтів, розвивається вражаючими темпами».
Читайте: Британський медіамагнат Джеймс Мердок став основним акціонером Art Basel