Американський журналіст і арт-експерт Джош Баєр запустив, одну з найоригінальніших баз даних, яка допомагає в аналітиці арт-ринку, – каталог найбільших покупців мистецтва і їх суперників в битві ставок на аукціонних торгах, пише Artinvestment.
У базі зафіксовано близько 10 800 імен – колекціонерів і дилерів, які вигравали лоти, а також дані тих, кому до перемоги не вистачило одного кроку.
Ідея створення подібної бази даних народилася з щотижневої розсилки Baer Faxt, яку Джош Баєр вів з 1994 року.
Протягом останніх 25 років журналіст щороку відвідував в середньому близько 20 вечірніх і від 10 до 15 денних торгів в аукціонних будинках Sotheby’s, Christie’s і Phillips. Своїми репортажами він ділився в розсилках Baer Faxt і майже завжди з’ясовував, хто саме купив кожен з лотів і хто торгувався за продані роботи. І хоча багато скептиків свого часу називали Baer Faxt не найбільш достовірним джерелом, за словами самого Джоша Баєра, за всі ці роки йому довелося поправити лише близько десятка імен в даних про тисячі аукціонних угод.
«Для консультанта або арт-дилера ця інформація є ключовою, – каже Джош Баєр.
База аукціонних даних в результаті зацікавила інвестиційну компанію LionTree, і після отримання фінансування Джон Баєр запустив свою The Baer Faxt Auction Database.
Підписка на базу Баєра коштує: $ 200 щомісяця для фізичних осіб і $ 500 для компаній. Однак судячи з відгуків, для багатьох великих гравців арт-ринку подібна база може бути дуже корисною. Наприклад, вона може стати в нагоді тим, хто збирається знову продавати роботи, наведені в базі, або роботи тих же авторів подібного рівня. Знаючи імена тих, хто їх купував раніше, і особливо тих, хто хотів, але не зміг їх купити, продавець (будь то колекціонер або дилер) знатиме, кому можна запропонувати свою роботу в першу чергу.