Ріші Сунак став третім прем’єр-міністром Великобританії за останні два місяці. Він є першим наймолодшим за останні 200 років прем’єром та найбагатшим людиною на цій посаді, а також першим прем’єром азійського походження. Дружина Сунака, Акшата Мурті, є дочкою індійського мільярдера гіганта IT-послуг Infosys, і разом вони є найбагатшою парою, яка мешкає на Даунінг-стріт, 10, із сумарним статком $830 млн, який перевищує статок короля Карла III.
Сунак і його дружина є завзятими колекціонерами мистецтва. Marbeks у березні 2021 року писав, що будучи канцлером казначейства в уряді Бориса Джонсона, Сунак планував у Британії відкрити 8 «вільний гаваней», (Фріпорт – сховище цінностей часто – творів мистецтва, що вважаються транзитними вантажами і тому не оподатковуваються). За його словами, відкриття Фріпортів стало можливим завдяки виходу Великобританії з ЄС.
Займаючи високу посаду в уряді, родина Сунак брала в оренду з Британської урядової колекції мистецтв для своєї резиденції роботи: Ентоні Гормлі, Грема Сазерленда, Івона Гітченса. (Членам уряду дозволено вибирати роботи з Урядової колекції мистецтва для прикраси своїх осель і офісів. Урядова колекція нараховує понад 14 000 робіт і має бюджет, щоб продовжувати купляти нові роботи — нещодавно вони замовили друковані вироби Тасіти Дін, Лубайни Хімід і Хервіна Андерсона).
Робочий офіс Ріші Сунака також прикрашають роботи художників. Здебільшого він полубляє твори, які зображають грошові знаки. Однією з таких робіт є твір художниці Джастіни Сміт, яка досліджує зв’язок між мистецтвом і грошима, часто використовуючи справжні банкноти у своїх роботах. Твори мали назву Фунт, Євро, Долар, Єна.
Як пише The Daily Telegraph, Сунак і його дружина Акшата Мурті є колекціонерами одного з найцінніших сучасних художників Великобританії Харланда Міллера. Його картина Rags to Riches — My Story (2003) була представлена на виставці в 2020 році. У 2012 році її було куплено на аукціоні Christie’s за 25 000 євро. Як пише вищезазначене видання, Сунаки мають блискучий смак колекціонування мистецтва: роботи Міллера тепер коштують у понад 10 разів більше, ніж вони за них заплатили.