Одна з найбільших у світі колекцій німецького експресіонізму виставлена на аукціон

Одна з найбільших у світі колекцій німецького експресіонізму виставлена на аукціон
Ернст Людвіг Кірхнер, Das blaue Mädchen in der Sonne (Блакитна дівчина на сонці, 1910) / Фото: Ketterer Kunst

Німецький колекціонер Герман Герлінгер, вирішив розпродати свою колекцію німецького експресіонізму, яка налічує 1000 робіт через мюнхенський аукціонний будинок Ketterer Kunst. Виручені кошти підуть на користь трьом благодійним організаціям.

Герман Герлінгер, якому 90 років, почав колекціонувати роботи художників з групи Brücke  («Brücke» від німецької Міст — група художників у Німеччині в 1905—1913 роках, які виступили засновниками німецького експресіонізму) ще з 1950-х років, і зараз його колекція є однією з найбільших у світі. Роботи включають картини, малюнки, акварелі, гравюри на дереві, літографії та скульптури. Основна увага приділяється засновникам групи — Еріху Хекелю, Ернсту Людвігу Кірхнеру, Карлу Шмідт-Ротлуфу та Фріцу Блейлу — колекція включає як ранні, так і пізні роботи. Серед основних моментів – картина Кірхнера 1910 року “Блакитна дівчина на сонці”.


«Настав час зробити роботи доступними для наступного покоління колекціонерів», – сказав Герлінгер у заяві для преси, опублікованій Ketterer Kunst. «Якщо молоде покоління зможе жити з творами, воно знайде свій власний підхід до художників Брюке та їх мистецтва».

У Ketterer Kunst очікують, що вартість колекції коштуватиме десятки мільйонив євро. Перший транш буде продано з аукціону вже у червні цього року, а наступні протягом чотирьох років. Вигоду від продажу отримають Німецький фонд захисту спадщини, природоохоронна організація BUND та фонд Juliusspital у Вюрцбурзі.

Колекціонер Герман Герлінгер / Фото: DW.de

«Молодих любителів мистецтва особливо приваблює експресіонізм, — каже Роберт Кеттерер, власник аукціонного дому. «Це вражаюче рішення професора Герлінгера дає наступному поколінню колекціонерів унікальну можливість».

Читайте: Останнє бажання фрау: німецька медсестра зробила незвичайний подарунок улюбленому музею