Один з останніх приватних шедеврів Сандро Боттічеллі планують продати на Sotheby’s за $ 40 млн

Один з останніх приватних шедеврів Сандро Боттічеллі планують продати на Sotheby’s за $ 40 млн
Фото: sothebys.com

Аукціонний будинок Sotheby’s знову виставляє на торги твір Сандро Боттічеллі. Картина «Чоловік скорбот», яка зображує Ісуса Христа в терновому вінці, з’явиться на вечірніх торгах Старих Майстрів в Нью-Йорку в січні 2022, її планують продати щонайменше за $ 40 млн.

Це трапиться рівно через рік після іншого гучною аукціонного продажу Боттічеллі – «Портрета юнака з медальйоном», який пішов з тих ж торгів Sotheby’s за рекордні для флорентійського майстра $ 92,2 млн. Робота була продана з колекції нью-йоркського мільярдера, російського походження Шелдона Солов.

Робота «Чоловік скорбот» відноситься до пізнього періоду творчості Боттічеллі – рубежу XV – XVI століть. У цей час художник все далі відходить від прославлених його світських портретів багатих флорентійців і алегоричних полотен, написаних на замовлення дому Медічі. На схилі років майстер, що став одним із символів епохи Відродження, стає більш релігійний. Полотно «Чоловік скорбот» є авторською варіацією популярного зі середньовіччя іконографічного образу Ісуса – Чоловіка скорбот, при якому Спаситель зображувався в терновому вінці, зі слідами побиття і важким стражданням.

Фото: sothebys.com

За словами глави департаменту Старих Майстрів Sotheby’s Крістофера Апостл, на сьогоднішній день відомі тільки три портрета Боттічеллі, написані в останні десять років його життя, що робить роботу «Чоловік скорбот» ще більш значущою. Картина в останній раз міняла власника в 1963 році, коли за £ 10 тисяч її придбав на аукціоні якийсь американський покупець, і з тих пір робота не покидала його родинної колекції.

До січневих торгів в Нью-Йорку «Чоловіка скорбот» встигнуть представити в Лос-Анджелесі, Лондоні і Дубаї. Однак прем’єра відбудеться в Гонконгу. Sotheby’s уважно стежить за зростаючим інтересом азіатських колекціонерів до творів Старих Майстрів (одним з претендентів, що торгувалися за рекордний «Портрет юнака з медальйоном», був клієнт з Азії) і прагне цей інтерес всіляко заохочувати.

Читайте: Заглянути у світ тих, хто живе з шедеврами. Вийшов новий документальний фільм про колекціонерів Рембрандта