Роботи одеських художників батька та сина: Василя Рябченко «Спокуса» та Степана Рябченко «Електронний Евр» поповнили колекцію Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Зараз мистецтво одеських нонконформістів другої половини ХХ – початку ХХІ століття – одна із найцікавіших експозицій музею.
Творчість Василя Рябченка заснована на цікавому поєднанні ознак класичних традицій та стилістичної риторики модернізму. Воно захоплює естетичними, інтелектуальними, психологічними вібраціями, силою ремесла, гостро – індивідуальними прийомами вираження. Полотно «Спокуса» (1996), яке з’явилось в експозиції музею, це своєрідна рефлексія художника на проблему переосмислення усталених мистецьких здобутків.
Твір «Електронний Евр» (2015) в експозиції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків яскраво відображає інноваційність творчого дискурсу художника. Він, ніби спонукає глядача долучитись до метаморфоз уяви автора. Ця річ, як і все, що створює Степан Рябченко, сповнює душу радістю, відчуттям щастя і гармонії, яких так бракує сьогоденню. Для повного втілення цих ідей Степан Рябченко застосовує не тільки новаторські технології виконання творів, а й несподівано цікаво працює із ефектами світла й кольору, акцентуючи на них, як на головних засобах вираження. Цей факт не лише виявляє певний духовний зв’язок художника із естетикою одеської школи, а й демонструє перспективи її розвитку.
«Щасливий бачити свою роботу «Електронний Евр» із серії «Електронні вітри» у постійній колекції музею поруч із роботою «Спокуса» мого батька Василя Рябченка та іншими видатними художниками. Окрема подяка фундатору музею Віктору Корсаку та всій команді за гостинність та професіоналізм, а найголовніше за створення такого унікального явища як Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, у якому можна побачити зібрання українського мистецтва різних періодів та регіонів у єдиному просторі. Це надихає та викликає радість за культуру нашого народу», – розповів Marbeks Степан Рябченко.