Ринок мистецтва переживає непрості часи. Згідно з доповіддю Artnet, усі основні регіони зафіксували спад продажів у першому півріччі 2024 року. Незважаючи на загальне зниження активності, Сполучені Штати Америки продовжують домінувати на світовому арт-ринку, займаючи перше місце. Великобританія закріпилася на другій позиції. Найбільш відчутне падіння продажів було зафіксовано в Китаї, що свідчить про значні зміни на азіатському ринку.
Ринок аукціонних продажів мистецтва в США зазнав значного спаду у першому півріччі 2024 року, скоротившись на 24% порівняно з попереднім роком. З результатом у 2,2 мільярда доларів, цей період став третім найгіршим за останнє десятиліття, поступаючись лише роком, що був найбільш постраждалим від пандемії.
Великобританія посіла друге місце за обсягом продажів на аукціонах, досягнувши 827 мільйонів доларів. Однак, це на 26% менше порівняно з попереднім роком. Таке зниження можна пояснити низкою чинників, пов’язаних зі складним бізнес-середовищем, яке сформувалося внаслідок Brexit, девальвації фунта стерлінгів та високої інфляції. Через це, аукціонні будинки зазнали скорочення продажів.
Після рекордного року аукціонів у 2023-му, китайський ринок мистецтва різко змінив напрямок у 2024 році. Продажі скоротилися на 49%, склавши лише 825 мільйонів доларів. Економічні проблеми, зокрема спад на ринку нерухомості, стали основною причиною такого падіння. Деякі місцеві провідні аукціонні будинки вирішили не розголошувати свої результати, що ще більше поглибило невизначеність.
До топ-10 країн за обсягом аукціонних продажів увійшли США, Великобританія, Китай, Франція, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Італія, Японія та Канада. При цьому, Австрія продемонструвала зростання на 35 мільйонів доларів, значною мірою завдяки продажу незакінченого портрета Клімта за рекордні для країни 32 мільйони доларів у квітні 2024 року. Канада також показала зростання на 5 мільйонів доларів (15%).