У Колумбії виявили десятки тисяч доісторичних наскальних малюнків, протяжністю в кілометри

У Колумбії виявили десятки тисяч доісторичних наскальних малюнків, протяжністю в кілометри
Фото: Ella Al-Shamahi

У Колумбії, на скелях протяжністю близько 12 км археологи виявили десятки тисяч зображень тварин і людей, створених близько 12 500 років тому. Про це повідомляє The Guardian.

На скелях можна побачити нині вимерлих тварин льодовикового періоду, таких як мастодонт, доісторичний родич слона, який не зустрічається в Південній Америці вже 12000 років. Є також зображення палеолами, вимерлого верблюда, а також гігантських лінивців і коней льодовикового періоду.

Багато з цих великих тварин намальовані в оточенні маленьких людей з піднятими руками, які ніби поклоняються тваринам. Зображення включають риб, черепах, ящірок і птахів. Серед сцен на скелях зустрічаються танцюючі люди, які тримаються за руки.

Відкриття було зроблено близько року тому, але повідомлення в пресі стали з’являтися тільки зараз. Вчені вважають, що зображення були створені амазонськими народами, що жили 12 500 років тому. Щоб повністю розібратися в десятках тисяч зображень, знадобиться чимало часу.

«Мова йде про декілька десятків тисяч картин. Щоб їх вивчити, будуть потрібні покоління, – поділився керівник експедиції Хосе Іріарте, професор археології Університету Ексетера і провідний експерт з історії Амазонки і доколумбової епохи. – Малюнки настільки природні і так добре зроблені, що у вас не виникає сумнівів, що ви, наприклад, дивіться на коня … Вони настільки деталізовані, що ми навіть можемо бачити кінський волос. Це приголомшливо”.

Багато зображення розташовані дуже високо, до деяких можна дістатися лише за допомогою дронів. Дослідники задалися питанням, як доісторичні люди піднімалися по цих стінах. Іріарте вважає, що відповідь криється в зображеннях дерев’яних веж і фігур, які стрибають з них на тарзанці.

Вчені впевнені, що їм належить побачити ще чимало малюнків. Команда повернеться в амазонські джунглі, коли дозволять умови пандемії.