У середу 13 січня, німецька влада офіційно повідомила, що передала спадкоємцям останній з 14-ти мистецьких творів, що походить з колекції Корнеліуса Гурлітта і однозначно підлягає реституції. Такою останньою роботою став малюнок німецького художника Карла Шпіцвега «Гра на фортепіано» створену приблизно в 1840 році.
Робота була передана аукціонному будинку Christie’s за бажанням спадкоємців єврейського видавця Хенрі Хінріхс, який загинув в Освенцімі в 1942 році. Процес передачі роботи був узгоджений з Художнім музеєм Берна, який успадкував колекцію Гурлітта після його смерті в 2014 році. Малюнок був конфіскований нацистами в 1939 році, незабаром після того, як його придбав Хінріхс.
Міністр культури Німеччини Моніка Грюттерс назвала передачу останньої роботи, яка підлягає реституції, важливим сигналом: «За кожною з цих картин стоїть трагічна людська доля, подібна долі жертви Освенцима Хенрі Хінріхс. Ми не можемо компенсувати ці жахливі страждання, але ми намагаємося внести свій вклад в історичну справедливість і виконати свої моральні зобов’язання».
Грюттерс також підкреслила, що Німеччина продовжить роботи з дослідження провенансу творів мистецтва. Багато спадкоємців та активістів критикували процес реституції як занадто повільний. Вони вважають, що цей випадок підкреслює необхідність ретельного дослідження провенансу робіт, що зберігаються в музейних фондах і приватних колекціях.
Читайте: Позов на $200 млн. У німецького музею хочуть відсудити чотири роботи Піта Мондріана